Archiwum

Nawigacja

Plan zajęć

 

 

 
 

Strona główna

Karnawałowe Wypieki

 

Karnawał to czas licznych bali, zabaw, hulanek i biesiad zwany zapustami . W polskiej tradycji pojawił się on w XVII wieku . Nieodłącznym elementem karnawałowej tradycji były liczne smakołyki. Najbardziej popularne to  pączki, chruściki zwane faworkami ,bliny i racuchy. Ta słodka  karnawałowa  tradycja przetrwała do dnia dzisiejszego.

 Dlatego też w dniu 6 lutego 2013 roku w naszej szkole został zorganizowany konkurs gastronomiczny pod hasłem „ Karnawałowe wypieki”. " W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Celem konkursu było zaprezentowanie się uczniów, pokazanie swoich umiejętności i zdolności kulinarnych oraz wykazanie sie pomysłowością w wykonaniu smakołyków. Uczniowie mieli za zadanie przygotować na konkurs    wypieki karnawałowe .

Po prezentacji smakołyków odbyła się degustacja, a było w czym wybierać. Były smaczne  oponki z serem, faworki, róże karnawałowe, babeczki i rurki z kremem , ciasto  rafaello i włoskie tiramisu . Organizatorem konkursu była Izabela Sowula .

 

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy

ul. Staszica 16

27-200 Starachowice

tel/fax 41 274 71 73

e-mail: soswstce@pro.onet.pl

Logowanie