Archiwum

Logowanie

Nawigacja

Strona główna

Wycieczka Kraków- 21.03.2017

                                              Uczniowie SOSW

                                             na Zielonym Wzgórzu

  23 marca uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do Krakowa.W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru /27 marca/ uczniowie SOSW wraz z opiekunami poznali wzruszającą historie Ani, bohaterki powieści Lucy Maud Montgomery oglądając spektakl " Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze -Groteska-.

  Historia głównej bohaterki przedstawiona na deskach krakowskiego teatru w pięknej oprawie scenicznej i muzycznej zachwyciła i wzruszyła zarówno uczniów jak i opiekunów.

  Spacer po zaczarowanych uliczkach Krakowa, rynek z gołębiami i strzelistymi wieżami kościoła Mariackiego, wreszcie wzgórze wawelskie i legendarny smok... dopełniają wrażeń.

  Zielone wzgórze Ani oraz zielone wzgórze Wawelu spotkały się na jednej wyprawie. Z tymi obrazami i przeżyciami pożegnaliśmy Kraków.                                                                                                                                                                              Anna Wiśnios