17 czerwca 2024 roku wychowankowie  grup wychowawczych wraz z opiekunami  udali się na wycieczkę do Warszawy.  Wcześnie rano, zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie.

Następnie pojechaliśmy do MINICITY -to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie dzieci mają możliwość poznania aż 13 miejsc pracy, doświadczając zabawy i nauki na prawdziwym sprzęcie. np. kamery video, fantom czy specjalnie zaprojektowany na potrzeby miniciti melex. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych profesjonalistów, co gwarantowało wysoką jakość przekazywanej wiedzy.

Kolejnym punktem na mapie było Stare Miasto gdzie znajduje Zamek Królewski, podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Byliśmy pod Pałacem Prezydenckim. Do godzin popołudniowych spacerowaliśmy po uliczkach Starego Miasta.

Po pysznym obiedzie udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Zobaczyliśmy najpiękniejsze i najważniejsze miejsca, a słoneczna pogoda była wspaniałym dodatkiem do naszej przygody.

Organizatorem wycieczki była Pani Karolina Rożek -wspierali ją wychowawcy :Pani Róża Głowacka i Pan Wojciech Pociecha.