Alicja w krainie baśni i bajek….

Zaproszenie by marzyć i spełniać marzenia

Zabiorę Cię ze sobą tam gdzie kwiat paproci co noc kwitnie…

drzwi starej szafy powiodą nas w krainę czarów, sekretny ogród….

Tymi słowami Pani Bajka rozpoczyna program,który prowadzi nas przez świat Alicji, świat pełen bajek, czarów, wróżek, świat książek pełnych marzeń.

10 maja br. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego pod kierunkiem pań: Anny Wiśnios i Moniki Szemeczko zaprezentowali projekt edukacyjny w ramach realizacji programu rządowego”Książki naszych marzeń”. Zaprezentowane przedstawienie to podróż Alicji do świata bajek. Alicja przechodząc przez bajkowe lustro znajduje się w w świecie trzech bajek: Książę Żaba, Kopciuszek i Śpiąca królewna. W przedstawieniu zaprezentowanym na deskach SDK SSM udział wzięli uczniowie klasy IV- V -VI oraz ZSZ, a także nauczyciele Ośrodka, którzy wspierali swych podopiecznych w aktorskich dokonaniach.  Kolorowe, roztańczone i rozśpiewane przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zaproszonych gości jak również rodziców i uczniów SOSW.

Podsumowaniem i zachętą do wejścia w świat baśni i bajek są słowa skierowane do Alicji przez panią Bajkę:

To w świecie baśni nauczysz się wierzyć we wróżki, nauczysz się marzyć o tym, co dobre,piękne i niezwykłe a z czasem zaczniesz spełniać te marzenia, kiedy stawać się będziesz coraz większa i większa… Alicjo z krainy czarów….