Dn.27.09.2022r w naszej Placówce  odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych kl. I-VIII Szkoły Podstawowej z Policjantem z Zespołu do Spraw Profilaktyczno – Społecznych Komendy Powiatowej Policji  w Starachowicach. Spotkanie odbyło się pod hasłem: ,, Bądźmy bezpieczni. Bezpieczeństwo na drodze’’.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo na drogach , czyli jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy ,żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznej. Podczas prelekcji omówione zostały zasady poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem oraz samochodem.

 Uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, przyswoili sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym , nawykiem zapinania pasów, noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych. Uczniowie w praktyczny sposób uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad  i wskazówek zaproszonego gościa chętnie  dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Podczas rozmowy dzieci powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych. Spotkanie to odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze. Widniejące na twarzach dzieci uśmiechy mogły świadczyć o dobrej zabawie połączonej z utrwaleniem zasad szeroko rozumianego tematu bezpieczeństwa. To była zarówno ciekawa prelekcja, jak i wspaniała zabawa.