Dnia 25.05.2018r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością intelektualną odbyła się impreza pod hasłem „Radosna Niepodległa” ,która nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obchody swą obecnością Dyrektor Biura Wojewody Pani Agata Gałka-Bornacka, która przywiozła nagrody od Wojewody Pani Agaty Wojtyszek.

Obecni byli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminny, PCPR oraz Dyrekcja SOSW wraz z nauczycielami i uczniami, kierownik WTZ Kałków-Godów                         z opiekunami i uczestnikami oraz opiekunowie i podopieczni PŚDS i Prezes Firmy ZEC.

W programie imprezy odbyły się m.in. zawody sportowe pod hasłem „Sprawni w Radosnej Niepodległej”, przygotowane i przeprowadzone przez Panią R. Głowacką, nauczycieli SOSW oraz opiekunów z WDZ. Swą obecnością zaszczycili uczestników imprezy przedstawiciele grupy motocyklowej „Motostar” Starachowice oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy zapoznali uczestników z wyposażeniem sprzętu będącego w starachowickiej jednostce.

Był to czas na wspólne zdjęcia i rozmowy, odbyły się występy dzieci z SOSW, świetlicy i PŚDS. Cały czas przygrywała muzyka. Wszyscy mogli posilić się kiełbaską z grilla, pieczonymi ziemniakami, pysznym bigosem, ciastem itp.

Na zakończenie grupy otrzymały nagrody oraz każdy z uczestników zawodów indywidualni. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła radość i uśmiech.