Dzień Ziemi obchodzimy na całym świecie w dniu 22 kwietnia.

Jest to największe święto ekologiczne obchodzone na świecie od 1970 roku. W Polsce  jego obchody zapoczątkowano w 1990 r.

Święto Ziemi jest wspaniałą okazją do nagłośnienia globalnych problemów Ziemi oraz wspólnym podjęciem działań chroniących naszą Planetę.

W naszej szkole również świętowaliśmy Światowy Dzień Ziemi. Akcję przygotowali nauczyciele p. M.Jurkowska, p. K. Sałek i p. K. Rajkowska.

W ramach działań podjętych w szkole, uczniowie zostali zapoznani z prezentacjami multimedialnymi ,,Dzień Ziemi” oraz ,,Drugie życie odpadów”. Uczyli się piosenek o tematyce ekologicznej ,,Świat w naszych rękach” oraz ,,Zielony dom”. Uczniowie wykonali szereg prac plastycznych przedstawiających jak należy dbać o naszą planetę, jak ważna jest segregacja odpadów oraz jakie niebezpieczeństwa  zagrażają  Ziemi. Mieli również za zadanie napisać życzenia dla Ziemi, które umieścili na wspólnie wykonanym plakacie. Uczniowie tworzyli własne, wymyślone EKO-stroje, które wyczarowane były  z odpadów.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w obchodach Dnia Ziemi za zaangażowanie oraz wysiłek włożony w przygotowanie zarówno prac plastycznych jak również eko-strojów.

Efekty pracy uczniów przedstawia galeria: