Katarzynki to polski zwyczaj świąteczny, obchodzony przez kawalerów odpowiednik andrzejek. Katarzynki były obchodzone w nocy z 24/25 listopada, tj. w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki młodzieńców szukających miłości na całe  życie. W tym czasie odbywały się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki. Katarzynki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Dnia 24.11.2022 roku w grupach wychowawczych odbyła się zabawa związana z dniem św. Katarzyny, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego podopieczni grup wychowawczych , którzy wraz z wychowawcami przygotowali różnorodne wróżby. Wychowankowie i wychowawcy  mogli wyczytać z kart  jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia i wiele innych ciekawych wróżb.

Zabawę uświetniły przeboje muzyczne, do których rytmów  tańczyli i bawili się podopieczni wspólnie z opiekunami. Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny katarzynkowy bal.