W dniach 27 sierpnia – 6 września 2023 roku  odbył się obóz sportowy w Zakopanem zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. Jak co roku, w przyjaznym sportowcom ośrodku „Maria” zakwaterowanych było 55 zawodników oraz 15 trenerów, wychowawców i wolontariuszy z całego województwa świętokrzyskiego. Klub Olimpiad Specjalnych „ARKA” ze Starachowic reprezentowało 4 zawodników z naszego Ośrodka: Angelika, Ewa, Kacper i Dawid. Opiekę nad grupą sprawowała pani Beata Żurowska.

Piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, badminton, bocce, siłownia, bowling, zajęcia rozciągające gimnastyka poranna oraz treningi biegowe to obozowa codzienność. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zostały zorganizowane wyjazdy na basen geotermalny na Polanie Szymoszkowej oraz dwukrotnie do „Gorącego Potoku” w Szaflarach.

Obóz sportowy dla osób zawodników Olimpiad Specjalnych to szczególna forma czynnego wypoczynku i treningu, ale to nie tylko zajęcia sportowe. Zawodnicy dzielnie brali udział w górskich wyprawach  po tatrzańskich szlakach. Przemierzyli pieszo wiele kilometrów. W tym roku turystyczne szlaki zaprowadziły uczestników na Kalatówki, na Rusinową Polanę z wejściem na Gęsią Szyję, zielonym szlakiem z Kuźnic przez Dolinę Olczyską na Jaszczurówkę. Wspinaczka na Sarnią Skałę była ogromnym wyzwaniem, ale wybrana grupa dała radę. Dla wszystkich uczestników tego wyjazdu zorganizowany był  także prawdziwie góralski grill przy muzyce góralskiej na żywo.

Obóz został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki – Program Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2023r. – Organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych Polska.