W dniach 4-14 września 2022 roku w odbył się obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. W przyjaznym sportowcom pensjonacie „Maria” zakwaterowanych było 56 zawodników oraz 14 trenerów i wychowawców z całego województwa świętokrzyskiego. Klub Olimpiad Specjalnych „ARKA” ze Starachowic reprezentowało 10 zawodników: 6 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  i 4 ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Opiekę nad grupą sprawowały panie: Dorota Dziewierz-Wróblewska i Beata Żurowska z SOSW w Starachowicach.

Siłownia, piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, badminton, bocce, ringo, kręgielnia, unihokej, zajęcia rozciągające to obozowa codzienność, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ale to nie wszystko, wszystkich, także trenerów i wychowawców, obowiązywała codzienna  gimnastyka poranna oraz treningi biegowe. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zostały zorganizowane  dwa wyjazdy na „Termy Chochołowskie”, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z nowoczesnych osiągnięć odnowy biologicznej.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych to nie tylko zajęcia sportowe. Zawodnicy dzielnie brali udział w wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach. Przemierzyli pieszo wiele kilometrów. Turystyczne szlaki zaprowadziły uczestników na Nosal, nad Morskie Oko, na Polanę Strążyską, zielonym szlakiem na Jaszczurówkę i na zakończenie na Rusinową Polanę, gdzie przy wspaniałej pogodzie wszyscy mogli podziwiać przepiękne widoki Tatr. Dla wszystkich uczestników tego wyjazdu zorganizowany był  także prawdziwie góralski grill przy muzyce góralskiej na żywo.

Obóz sportowy Olimpiad Specjalnych to szczególna forma czynnego wypoczynku i treningu, to ogromna szansa na poznanie swoich możliwości, usamodzielnianie, uspołecznianie, nauka tolerancji wobec siebie i innych.

Obóz został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki – Program Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2022r. – Organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych Polska.