Planowanie i działanie według instrukcji to bardzo ważna umiejętność, którą wykorzystujemy zarówno na zajęciach szkolnych, w życiu codziennym , podczas wykonywania wszelkich prac a w przyszłości w pracy zawodowej.   Dlatego ćwiczymy te umiejętności na zajęciach rewalidacyjnych: – grupa uczniów z klasy 7 wykonała tablicę do ekspozycji wytworów prac. Zadanie to zostało zaplanowane i etapowo zrealizowane. Dużą pomocą w  przygotowaniu posłużyło urządzenie – taker, które stanowi część wyposażenia Laboratorium Przyszłości.

Umiejętnością, która wymaga postępowania według instrukcji jest gotowanie. Gotowanie to sztuka łączenia smaków zapachów i kolorów. Nie jest łatwo dobrać składniki tak, aby potrawa była smaczna i zdrowa. Dlatego korzystamy z przepisów kulinarnych. Tą umiejętność ćwiczyli uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych podczas gotowania zupy pomidorowej. Zupa została ugotowana w nowych garnkach z Laboratorium Przyszłości.

Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły była akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zarówno w pamięci jak i na zdjęciach wykonanych sprzętem audio- video zapisały się piękne obrazy i wizerunki uczniów wcielających się w postacie z czasów kiedy walczono o odzyskanie niepodległości przez Polaków. Padły też ważne słowa i aby każdy mógł je wyraźnie usłyszeć użyto sprzętu nagłaśniającego stanowiącego wyposażenie Laboratorium Przyszłości.

Innym wydarzeniem z życia szkoły był bal andrzejkowy podczas którego również wykorzystano sprzęt nagłaśniający i audio wideo z zasobów Laboratorium Przyszłości.