W naszej szkole już po raz siódmy odbył się Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsze polskie słowo” .Celem konkursu było rozbudzanie twórczości plastycznej i wyobraźni, zwrócenie uwagi na piękno naszej ojczystej mowy, wzbogacanie słownictwa i rozwijanie mowy. Ponadto konkurs miał na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrane słowo, które ma szczególną wartość i ukazuje piękno naszego języka.

Konkurs jak zawsze cieszył się zainteresowaniem. W tym roku pojawiły się słowa bliskie każdemu sercu: rodzina, miłość ojczyzna, a także słowa kojarzące się każdemu uczniowi: historia, nauka czy wakacje, lato. Komisja, w składzie: Weronika Cieśla, Karolina Drużdż oraz Małgorzata Sikora, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Martyna Skrzypek oraz klasa 7 (wych.L.Łacka)

II miejsce –Agata Grzmiel,  Igor Szczodrak

III miejsce –  Roksana Rosłowska, Michał Zając, Roksana Kapuśnik, Weronika Nobis, Jagoda Klamczyńska

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a także nauczycielom,  którzy wspierali uczniów w wykonaniu prac konkursowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.