W dniach 30 września – 2 października 2022 wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach uczestniczyli w zlocie zorganizowanym przez II DH „NS” „Sokoły” działającą przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym „Radość Życia” w Sandomierzu we współpracy z Hufcem ZHP Sandomierz.

Zlot miał na celu integrację środowisk harcerskich, promowanie aktywnego spędzania czasu przez dzieci, rozwijanie kreatywności, zachęcanie do podejmowania wyzwań i promowanie pozytywnych wartości zawartych w prawie Zucha i Prawie Harcerskim.

Zlot rozpoczął się w piątek wieczorem apelem powitalnym. Po apelu przy świecowisku rozpoczęły się prezentacje drużyn, pląsy i wspólne śpiewanie piosenek harcerskich.Kolejny dzień obfitował w wiele atrakcji: zwiedzanie Sandomierza, przejście podziemną trasą, podziwianie panoramy miasta z Bramy Opatowskiej, dostrzeganie walorów przyrodniczych Wąwozu Królowej Jadwigi, wspólne pieczenie kiełbasek w Parku Piszczele. Wieczorem wychowankowie mieli okazję poznać historię prezentowanych tańców dworskich oraz podziwiać pokaz artystów tańczących z ogniem.

W niedzielę podopieczni uczestniczyli we mszy świętej kończącej zlot harcerski.