Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, wyczekiwany. Szczególną atmosferę świąt można było przeżyć w naszej placówce w poniedziałek 15 grudnia, za sprawą jasełek pt. Pójdźmy do Betlejem. Uczniowie wcielili się w postacie biblijne. Wspólnie z licznie przybyłymi rodzicami i dziadkami kolejny raz przeżywaliśmy ciszę betlejemskiej nocy i radość Narodzin.

Kolejny raz jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów przygotowywała się z wielkim zaangażowaniem przez kilka tygodni, aby zaprezentować przedstawienie.  Należy więc się cieszyć, że tradycja jasełek pozwala każdego roku odkrywać i rozwijać nowe talenty aktorskie. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska, wprowadziła nas w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Uczniowie wykazali się kreatywnością w przygotowywaniu kostiumów i rekwizytów. Podczas wystawiania jasełek, dzieci wcielając się w różne role, odczuwają emocje swoich postaci. To pomaga im lepiej rozumieć i identyfikować się z innymi ludźmi, rozwijając empatię i zrozumienie dla innych. Przygotowania do jasełek wymagają współpracy i wspólnego działania. Dzieci uczą się pracować w grupie, dzielić obowiązkami i wspierać się nawzajem. To buduje więzi społeczne i uczy ważnych umiejętności społecznych. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech.  Całości dopełniła piękna dekoracja. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza do stajenki w Betlejem.

Jak co roku nad przygotowaniami do jasełek czuwali nauczyciele: p. Anna Wiśnios, p. Anna Dominik, p. Katarzyna Moćko. Akompaniowali p. Małgorzata Więcław i p. Mateusz Gembski. Dekorację wykonała p. Sylwia Kuźdub.