Nadzieja przyszła na świat VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek

Wśród pięknych tradycji związanych z czasem Bożego Narodzenia, śpiewanie kolęd i pastorałek zajmuje zaszczytne miejsce. Już po raz kolejny w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku Kam. w dniu 12 stycznia br. odbył się VIII  Festiwal Kolęd i pastorałek; „ Nadzieja przyszła na świat”. W Przeglądzie uczestniczyło dziewięć placówek edukacyjno- wychowawczych z terenu województwa świętokrzyskiego oraz z Sandomierza.

W tegorocznej edycji przeglądu uczniowie  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Starachowic zaprezentowali trzy utwory; Przybyli Aniołowie, Maleńka gwiazdka oraz Słonko po kolędzie.

Celem Imprezy była prezentacja tradycyjnych oraz tych mniej znanych kolęd i pastorałek a także propagowanie wspólnego muzykowania,  kultywowanie tradycji i wartości chrześcijańskich, kulturowych wdrażanie do kreatywności dzieci i młodzieży.

Spotkanie zgromadziło liczną rzeszę dzieci, młodzieży a także osób dorosłych zaangażowanych w tradycję śpiewania kolęd. Występy uczestników spotkały się z ciepłym przyjęciem i uhonorowane zostały nagrodami.