Dn. 14.06.2023r odbyło się spotkanie   dla uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych kl. I-V Szkoły Podstawowej z Policjantem z Zespołu do Spraw Profilaktyczno – Społecznych KPP w Starachowicach.  Spotkanie odbyło się pod hasłem:

 ,, Bezpieczne wakacje’’. Celem przedwakacyjnej wizyty mundurowego było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa  oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Na spotkaniu omówiono dzieciom zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji. Wakacje to okres , w którym znajdujemy czas na zabawę, odpoczynek i drobne szaleństwa. W tym czasie bierzemy udział w różnych przygodach, wyjazdach i wycieczkach. Dlatego omówione zostały zasady bezpieczeństwa nad wodą, utrwalono zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić , gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Policjant starał się uświadomić dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Spotkanie to odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze. Widniejące na twarzach dzieci uśmiechy mogły świadczyć o dobrej zabawie połączonej z utrwaleniem zasad szeroko rozumianego tematu bezpieczeństwa.