Dn. 04.06.2024r odbyło się ostanie spotkanie   dla uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych kl. I-V Szkoły Podstawowej z Policjantami z Zespołu do Spraw Profilaktyczno – Społecznych KPP w Starachowicach. Spotkanie odbyło się pod hasłem:  ,, Bezpieczne wakacje’’. 

Celem przedwakacyjnej wizyty mundurowych było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa  oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Na spotkaniu omówiono dzieciom zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji. Wakacje to okres , w którym znajdujemy czas na zabawę, odpoczynek i drobne szaleństwa. W tym czasie bierzemy udział w różnych przygodach, wyjazdach i wycieczkach. Dlatego omówione zostały zasady bezpieczeństwa nad wodą, utrwalono zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić , gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Policjanci starali się uświadomić dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Spotkanie to odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze. Widniejące na twarzach dzieci uśmiechy mogły świadczyć o dobrej zabawie połączonej z utrwaleniem zasad szeroko rozumianego tematu bezpieczeństwa.

Prelekcje w roku szkolnym 2023/2024 prowadzone przez Funkcjonariuszy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów ale również nauczycieli. Spotkania odbywały się w miłej i sympatycznej atmosferze. Treści przekazane podczas zajęć długo zostaną w pamięci dzieci i młodzieży Naszego Ośrodka. Pragnę podziękować Zespołowi Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach mł. asp. Pawłowi Kusiak , sierż.szt.  Emilowi Jaros za współpracę w promowaniu zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży Naszego Ośrodka. Dzieciom i młodzieży Naszego Ośrodka życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Wioletta Szczęsna