Zawitała do nas już zimowa aura, w związku z tym wychowankowie SOSW wraz z wychowawcami p. A. Plewińską i p. I. Słowińską postanowili wybrać się na jej przywitanie.Spacer w okolicy ośrodka, podziwianie zimowego krajobrazu, rzucanie śnieżkami do celu, chodzenie po śladach sprawiły dzieciom dużo radości i zabawy.

Grudzień to również okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Wychowankowie postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 13 grudnia 2021 roku w grupach wychowawczych  miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników przez podopiecznych SOSW. W miłej atmosferze wychowankowie przygotowali ciasto na pierniki, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami.

Podopieczni z zajęć wychodzili  bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy wychowankowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące.

Zakończeniem dnia było przygotowanie przez wychowanków kartek świątecznych dla absolwentów naszego Ośrodka.