Corocznie w naszym ośrodku  odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest…  ziemniak. Wychowankowie poznali historię ziemniaka jak również potrawy, w których to warzywo króluje . Grupy także wzięły udział w grze terenowej z udziałem kartofli .Wspaniałą konkurencją dla wychowanków było wykonanie „Ziemniaka Cudaka”, pomysłowości w pracach nie brakowało.
W świetlicy ośrodka pojawiły się : ziemniaczane jeże, ludziki oraz zwierzęta. Potem było mnóstwo innych konkursów i zabaw, dzięki czemu czas oczekiwania na pieczone ziemniaki minął nam bardzo szybko. Wreszcie upieczone ziemniaki można było już jeść – z solą, z masełkiem albo przyprawione przypaloną skórką – na takie też nie brakło amatorów.

Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”.