Dnia 23 mają br. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczestniczyli w wycieczce do Wąchocka.  Celem wycieczki było zapoznanie wychowanków z historią i dniem dzisiejszym Opactwa Cystersów. Przewodnikiem po zabytkowym kompleksie klasztornym był zaprzyjaźniony z Naszym Ośrodkiem Brat Albert.

Uczniowie obejrzeli klasztorne krużganki, Kościół oraz klasztorne ogrody.

W ogrodzie klasztornym pośród drzew, krzewów i kwiatów w centralnym miejscu znajduje się piękny, posąg św. Bernarda. Został on ufundowany w 1990 roku przez ówczesnego opata o. Alberyka Siwka.

Dopełnieniem wycieczki był wypoczynek  i rekreacja w klasztornym ogrodzie, gdzie bracia Cystersi przygotowali nam miejsce na posiłek. W plenerze klasztornych zabudowań , na świeżym powietrzu uczniowie z apetytem zjadali pieczone kiełbaski i chleb. Potem jeszcze gry i zabawy na zielonej trawie i dużej przestrzeni. W klasztornej kawiarence bracia poczęstowali nas herbatą i ciasteczkami klasztornego wypieku. Pamiątkowe ciasteczka niektórzy z wychowanków zakupili dla swoich mam jako pamiątkę i prezent na nadchodzący Dzień Matki.