25 stycznia 2024 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do szwalni „Net” w Starachowicach. Mieli oni możliwość obserwowania całego etapu powstawania bluzki od projektu  do szycia. Na początku uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje projekt i w jaki sposób jest on drukowany. Obserwowali wydruk projektów bluzek damskich.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w krojowni, gdzie uczestnicy przyglądali się maszynom

i pracy pracowników tego działu. Obserwowali wykrój elementów bluzki, które potem trafiają do prasowalni a następnie do szwalni. W prasowalni uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się żelazkom, którymi panie prasują. W szwalni uczestnicy wycieczki obserwowali  pracę  maszyny overlock, która pozwala w szybki i estetyczny sposób obrzucać krawędzie materiałów. Przyglądali się, w jaki sposób wszywane są guziki i robione otwory do zapinania  tych guzików. Ostatnim etapem wycieczki było oglądanie wytworów pracy zakładu, tj. marynarki, koszule.

Uczniom  podobała się wycieczka. Byli pod wrażeniem maszyn oraz  pracy ludzi tego zakładu. Nie wyobrażali sobie, iż uszycie koszuli wymaga pracy tylu ludzi i że to taki długi etap.

Na zakończenie było miłe zaskoczenie. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi prezentami z logo firmy.  Zadowoleni i  pełni wrażeń wrócili do szkoły.