Wycieczka do Warszawy

W dniu 13 maja 2019r. wyjechaliśmy  na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Trasa „Piłkarskie emocje” wywołała w uczestnikach prawdziwe „emocje”. Poznaliśmy stadion „od podszewki”, byliśmy tam, gdzie na co dzień nie ma wstępu- piłkarskie szatnie, sale odnowy biologicznej                   i regeneracji, wyjście na murawę, miejsca na widowni oraz podziwialiśmy obiekt z punktu widokowego.

Ze stadionu na lewobrzeżną Warszawę udaliśmy się metrem – dla większości z uczestników była to pierwsza podróż podziemną koleją.

Po posiłku w Mc Donalds przespacerowaliśmy się Krakowskim Przedmieściem na Plac Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza. Pani przewodnik opowiedziała nam historię tego miejsca.

Następnie krótki spacer przez przepiękny o tej porze roku Park Saski doprowadził nas do centrum, a tam odwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki. Najszybszą windą w Polsce wjechaliśmy na  taras widokowy  na XXX piętrze, aby podziwiać panoramę Warszawy.

Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń bezpiecznie powróciliśmy do Starachowic.