W dniu 17 kwietnia 2023r. uczniowie klas I-II pdp i II-III pdp wraz          z rodzicami i wychowawcami udali się pociągiem Inter City na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem było zwiedzanie  Muzeum Powstania Warszawskiego. Aby tam dotrzeć, jechali warszawskim metrem. W muzeum większość uczestników była po raz pierwszy.

Następnie tramwajem i autobusem komunikacji miejskiej wszyscy pojechali na warszawskie Powązki. Pod kierunkiem pani przewodnik zwiedzili Cmentarz Wojskowy. Była to bardzo ciekawa „podróż” w przeszłość. Uczniowie odwiedzili wybrane groby osób związanych z historią Polski.

W Kwaterze Szarych Szeregów i Batalionu „Zośka” oraz na grobie Zdzisława Rachtana „Halnego” zapalili symboliczne znicze. Odwiedzili także groby znanych sportowców i ludzi kultury.

Po nabraniu sił po obiedzie, wycieczkowicze ruszyli na spacer po starym Żoliborzu. Punktem docelowym była „Ulica Baśniowa”, a w niej przepyszne lody w najróżniejszych smakach. I to był ostatni punkt wycieczki. Pozostał jeszcze tylko spacer na dworzec Warszawa Gdańska i powrót pociągiem do Starachowic.

Pogoda dopisała, humory także. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pytali o następną wycieczkę.