Dnia 2 marca 2023 r. wychowankowie grup wychowawczych pod opieką  p. Aliny Plewińskiej i p. Janusza Sobieckiego wybrali się na wycieczkę do Ostrowca Świętokrzyskiego. Celem wycieczki było upowszechnienie aktywnego wypoczynku, wyrabiania sprawności fizycznej, jak i kształtowanie pozytywnego stosunku do siebie oraz do innych osób.

Atrakcją była wizyta w Laser Spice. Nasi wychowankowie spróbowali swoich sił w grze w laserowego paintballa. Zabawa ta była całkowicie bezpieczna gdyż wszystko odbywało się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Zawiły labirynt wprowadził naszych wychowanków w klimat pełen niezapomnianych wrażeń. Specjalne oświetlenie i efekty dźwiękowe spotęgowały wrażenie uczestniczenia w prawdziwej grze komputerowej.

Kolejną atrakcją był LASEROWY LABIRYNT. Tym razem zadaniem uczniów było przejście interaktywnej gry w formie laserowych przeszkód. Niejeden z naszych podopiecznych mógł poczuć się jak agent 007.

Pobyt w tym miejscu zapewnił wszystkim nie tylko świetną zabawę, ale również nauczył zasad gry fair play, współzawodnictwa, jak i działania w grupie.