XXIV MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PŁYWANIU „SPRAWNI RAZEM”

Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Starachowicach, jak co roku miał zaszczyt być organizatorem wojewódzkich zawodów w pływaniu osób niepełnosprawnych. Zawody odbyły się dn. 17 listopada 2016 r. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Starachowic Dariusz Dąbrowski.

W zawodach brali udział zarówno uczniowie SOSW w Starachowicach jak i zaprzyjaźnione Ośrodki z całego województwa m.in. Kielce, Cudzynowice. Zawodnicy startowali na dystansach 25m. i 50 m. w dwóch kategoriach wiekowych (chłopcy i dziewczęta młodsze i starsze), w trzech stylach pływackich: grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Nie zabrakło także rywalizacji pomiędzy drużynami, która została przeprowadzona w formie sztafety 4×25 m. stylem dowolnym.

Uczniowie naszego Ośrodka zaprezentowali wysoką formę plasując się na czołowych, medalowych pozycjach:

złoty medal zdobyli:

Sebastian Dziętara na dystansach 25 m. i 50 m. stylem dowolnym (chłopcy młodsi),

Damian Grygiel na dystansach 25 m. i 50 m. stylem dowolnym (chłopcy starsi),

srebrny medal zdobył Alan Bębas na dystansie 50 m. stylem dowolnym. Alan był trzeci także na dystansie 25m. stylem dowolnym, dzieląc się tym samym zdobytym „kolorem” medalu ze swoim młodszym bratem Krystianem Bębasem, który finiszował na dystansie 50 m. stylem dowolnym na trzecim miejscu. Sztafeta SOSW w Starachowicach zdobyła srebrny medal ustępując miejsca na podium drużynie ZPSWR  z Cudzynowic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a drużyny zostały obdarowane nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni medalami, które wręczyli wyjątkowi goście, a mianowicie Wicestarosta Starachowic Pani Agata Gałka – Bernacka oraz Członkini Zarządu Powiatu Pani Lidia Dziura. Serdeczne podziękowania dla obu Pań, że znalazły chwilę by zaszczycić nas swoją obecnością.

Po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy udali się na gorący posiłek, który przygotowali uczniowie SOSW.

Warta podkreślenia jest wspaniała atmosfera panująca podczas całych zawodów. Wszystkie konkurencje odbywały się przy zachowaniu zasad „fair play”, wszyscy zawodnicy, trenerzy i zaproszeni goście byli zadowoleni z przebiegu i organizacji zawodów i zapowiedzieli, że za rok znów chętnie przyjadą na organizowane przez nasz Ośrodek ZAWODY W PŁYWANIU !!!