W dniu 24.11.2021r. na pływalni MOSiR Starachowice, przy ulicy Szkolnej 14A, odbyły się XXVII Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu „SPRAWNI RAZEM”. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach, natomiast Honorowy Patronat sprawował Starosta Starachowicki.

W zawodach uczestniczyły następujące placówki:

  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Skarżysku – Kamiennej
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie – Damian Grygiel oraz Patryk Ciosek.

Konkurencje pływackie obejmowały dystans 25 m. i 50 m. stylem klasycznym i dowolnym. W klasyfikacji indywidualnej zawodów nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

  • Patryk Ciosek III miejsce w stylu dowolnym 25m.
  • Damian Grygiel II miejsce w stylu dowolnym 25m. oraz II miejsce w stylu dowolnym 50m.
  • Wszyscy uczestnicy wykazali się umiejętnościami pływackimi oraz dużą motywacją do rywalizacji sportowej. Zawodom towarzyszyła miła atmosfera w duchu integracji i rywalizacji fair play.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i medalami. Szkoły natomiast otrzymały puchary i nagrody rzeczowe.

Nagrody uczniom wręczone zostały przez Panią Elżbietę Kowalczyk Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach oraz Pana Dariusza Dąbrowskiego Wicestarostę Starachowickiego.Naszym uczniom gratulujemy udanego występu i uzyskanych wyników.