d0w3he85tg

O Mateusz Gębski

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Mateusz Gębski has created 349 blog entries.

Zimowe wyzwania na lodowisku

Choć za oknem jeszcze mróz, a poranki szczypią w policzki, my nie zwalniamy tempa! Na lodowisku nasi wychowankowie pod bacznym okiem wychowawcy próbowali swoich sił na tafli. Było dużo śmiechu, pierwsze nieśmiałe kroki, małe upadki i wielkie sukcesy! Każdy z nich pokazał, że odwaga i dobra zabawa idą w parze. Najważniejsze były uśmiechy, wzajemne wsparcie i radość ze wspólnie spędzonego czasu. Z taką energią możemy śmiało powiedzieć – zima nam niestraszna, a wiosnę przywitamy w świetnej formie!

Czytaj dalej >

Czytanie ma moc!

W naszym internacie cyklicznie odbywają się zajęcia promujące czytelnictwo, w których z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą dzieci z grup wychowawczych. To wyjątkowy czas – pełen wyobraźni, emocji i wspólnego odkrywania świata ukrytego na kartach książek. Podczas spotkań wspólnie czytamy wybraną książkę, rozmawiamy o jej bohaterach i wydarzeniach, dzielimy się swoimi przemyśleniami oraz uczuciami. A po przeczytaniu lektury dzieci wykonują pracę plastyczną inspirowaną treścią książki – tworzą ilustracje, plakaty lub własne interpretacje poznanych historii. To połączenie czytania i twórczego działania

Czytaj dalej >

Kosmiczna wyprawa do Ostrowca Świętokrzyskiego!

Kosmiczna wyprawa do Ostrowca Świętokrzyskiego! Wychowankowie grup wychowawczych wyruszyli na międzygalaktyczną misję do Ostrowiec Świętokrzyski! Na miejsce dotarliśmy klasycznie – PKP, bo jak podróżować, to z rozmachem! Podczas wyprawy nie tylko dzielnie patrzyliśmy przez okno, ale też poznaliśmy tajniki kolejowych zawodów. Kim jest maszynista? Co robi dróżnik? Za co odpowiada zawiadowca stacji? Teraz już wiemy! Kto wie, może rośnie nam przyszła kadra PKP? A główny punkt programu? Laserowy paintball w klimacie Gwiezdnych Wojen! Przez chwilę poczuliśmy się jak

Czytaj dalej >

W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE ZDROWIE !!

W dniu 04.02.2026r. w SOSW odbyło się spotkanie pani dietetyk z Centrum Dietetycznego NATUR- HOUSE  w Starachowicach z uczniami SOSW. Uczniowie uświadomili sobie czym jest zdrowie, jak prowadzić zdrowy tryb życia, jak zdrowo się odżywiać oraz usłyszeli również o przyczynach otyłości i jak do niej nie dopuścić. Pod koniec spotkania pani dietetyk przeprowadziła quiz z pytaniami, dzięki którym uczniowie mogli utrwalić przekazaną wiedzę. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie za zaangażowanie i aktywny udział w quizie otrzymali upominki.

Czytaj dalej >

Dzień Bezpiecznego Internetu – podsumowanie konkursu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, 10 lutego 2026r. w grupach wychowawczych został podsumowany konkurs plastyczny na plakat p.n. ,, Bezpieczny Internet- jak chronić siebie i innych w sieci?. Za udział w konkursie troje wychowanków: Agata Grzmiel, Krzysztof Mazurek i Kacper Zalewski zostało nagrodzonych dyplomami i słodkościami.

Konkurs kulinarny

19 lutego w Szkole Przysposabiającej do Pracy odbył się wyjątkowy konkurs kulinarny, którego celem było rozwijanie umiejętności kulinarnych naszych uczniów. Uczniowie już wcześniej przygotowali kolorowe deserki, które zaprezentowali podczas konkursu. Każda grupa opowiedziała o użytych składnikach oraz sposobie wykonania swoich potraw. Wszystkie prace okazały się wspaniałe – zachwycały pomysłowością, kolorami i oczywiście smakowitością. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz drobne upominki, a na zakończenie odbył się wspólny poczęstunek.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

W dniach 13–14 lutego nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. Był to czas zadumy, refleksji oraz wyraz szacunku wobec bohaterów, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. W piątek młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji poległych i zmarłych żołnierzy AK w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Eucharystii uczniowie złożyli wiązanki oraz zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą 80. rocznicę śmierci mjr. Jana Piwnika „Ponurego”. W sobotę wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli we

Czytaj dalej >

Koncert Ewy Jach w Centrum Kreatywności Pałacyk

Dziś mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym – koncercie Ewy Jach wraz z zespołem, który odbył się w Centrum Kreatywności Pałacyk. Po dotarciu na miejsce czekało na nas mnóstwo muzycznych emocji! Wychowankowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali utworów wykonywanych na żywo, obserwowali artystów oraz instrumenty muzyczne. Energia płynąca ze sceny udzieliła się wszystkim – dzieci świetnie się bawiły, śpiewały razem z wykonawcami i aktywnie uczestniczyły w koncercie. To było nie tylko wspaniałe spotkanie z muzyką, ale również

Czytaj dalej >

Poczta walentynkowa

W naszej szkole w lutym zapanowała wyjątkowa, pełna ciepła atmosfera, ponieważ z okazji walentynek zorganizowano pocztę walentynkową. Było to wydarzenie, na które wielu uczniów czekało z niecierpliwością. Już kilka dni wcześniej pojawiła się specjalna, kolorowa skrzynka, do której można było wrzucać kartki z życzeniami. Uczniowie pisali miłe słowa do swoich koleżanek, kolegów, przyjaciół, a nawet nauczycieli. Najważniejsze było to, aby przekazać komuś odrobinę życzliwości i sprawić mu radość. W dniu walentynek przedstawiciele samorządu roznosili kartki do poszczególnych klas.

Czytaj dalej >

Przejdź do góry