d0w3he85tg

O Mateusz Gębski

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Mateusz Gębski has created 349 blog entries.

Wernisaż „Szkice węglem”.

Wernisaż „Szkice węglem” Wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w przepięknym wernisażu wystawy „Szkice węglem”, prezentującej prace Sylwestra Kiełka – Dyrektora Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach. Wystawa była wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, związanym z jubileuszem 30-lecia pracy pana Sylwestra Kiełka w Państwowym Ognisku Plastycznym. Nasi wychowankowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentowane prace i mogli poczuć niezwykłą atmosferę spotkania ze sztuką. Wśród zaproszonych gości obecny był również ksiądz kapelan Głaz. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak pięknym i inspirującym wydarzeniu

Czytaj dalej >

Dzień Kultur Europejskich za nami!

Dzień Kultur Europejskich za nami! Było kolorowo, radośnie i bardzo inspirująco Podczas wydarzenia mogliśmy poznać kulturę, tradycje oraz ciekawostki związane z krajami takimi jak: Węgry, Holandia, Grecja, Słowacja oraz Czechy. Nie zabrakło pięknych prezentacji, muzyki, uśmiechu i wspólnej zabawy Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, kreatywność i wspaniałą atmosferę To był dzień pełen pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń

XXI. Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „W krainie uśmiechu”

Uczennice naszego Ośrodka miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne na XXI. Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej "W krainie uśmiechu", który odbył się w Jędrzejowie Nasze uczennice zaprezentowały się w tańcu z szarfami. Organizatorzy nagrodzili nas wspaniałymi nagrodami, a publiczność gromkimi brawami.

Pogłębiamy wiedzę o zawodzie drukarza!

29 kwietnia 2026r. wychowankowie grup wychowawczych pod opieką pana W. Pociechy oraz pani J. Kucy uczestniczyli w wycieczce do drukarni DORAND w Starachowicach. Dzieci z dużym zainteresowaniem i ciekawością przypatrywały się niełatwej i bardzo precyzyjnej pracy drukarza, która wymaga doświadczenia i odpowiedniej wiedzy. Wychowankowie mieli również okazję poznać budowę urządzeń i maszyn służących do drukowania np. czasopism, plakatów, informatorów, dyplomów, kalendarzy, książek itp. Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane przez właściciela drukarni bloczkami karteczek do sporządzania notatek.

Czytaj dalej >

Święto Konstytucji 3 Maja

Nasi uczniowie godnie uczcili święta majowe! Z wielkim zaangażowaniem przygotowali piękne prace plastyczne oraz tablice informacyjne, które ozdobiły naszą szkołę. Wspólnie z nauczycielami przypomnieli sobie historię oraz znaczenie tych ważnych dni dla Polski To była wyjątkowa lekcja patriotyzmu, pamięci i wspólnoty.

Mecz towarzyski pomiędzy SOSW Starachowice a OHP Starachowice

04 boisku szkolnym odbył się mecz towarzyski pomiędzy SOSW Starachowice a OHP Starachowice Został on rozegrany z okazji rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Wydarzenie zostało wspólnie zorganizowane przez obie instytucje i zgromadziło licznych uczestników oraz kibiców. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, pełnej sportowych emocji i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło efektownych akcji, zaangażowania zawodników oraz dopingu ze strony publiczności. Całość była nie tylko okazją do uczczenia ważnej rocznicy, ale także do integracji i dobrej zabawy

Czytaj dalej >

Edukacja medyczna wychowanków!

15 kwietnia 2026r. wychowankowie grup wychowawczych pod opieką wychowawcy W. Pociechy uczestniczyli w spotkaniu z kierownikiem i ratownikami medycznymi Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Starachowicach. Wychowankowie z ciekawością i zainteresowaniem zadawali wiele pytań kierownikowi oraz ratownikom medycznym na temat ich trudnej i odpowiedzialnej pracy. Poznali również nowoczesny sprzęt medyczny ratujący życie ludzkie, będący na wyposażeniu ambulansu medycznego. Dużą atrakcję stanowiły włączone tzw. koguty czyli sygnalizacja świetlna i dźwiękowa ambulansu. Spotkanie z ratownikami było bardzo wartościową i ciekawą lekcją

Czytaj dalej >

Hiszpańskie smaki z Karolem Okrasą.

Gotowanie z pasją zaprezentowały nasze uczennice Anna i Angelika, które 24 kwirtnia wzięły udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych pod hasłem „Hiszpańskie smaki z Karolem Okrasą” w Kielcach . Pod czujnym okiem mistrza, dziewczyny zmierzyły się z wymagającą, a zarazem niezwykle aromatyczną klasyką – przygotowały paellę z owocami morza według autorskiej receptury pana Karola Okrasy. Kulminacją kulinarnych zmagań był słodki akcent w postaci ciasteczek alfajores. Dekorowanie tych hiszpańskich przysmaków było wyrazem kreatywności i fantazji. To była nie tylko lekcja

Czytaj dalej >

Święto Ziemi!

22.04 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi! Z tej okazji powstało wiele ciekawych i kreatywnych prac, które pokazują, jak ważna jest dla nas troska o naszą planetę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękne pomysły! Razem możemy więcej - dbajmy o Ziemię każdego dnia!

Przejdź do góry