Emilia

O Emilia Węcek

Autor nie uzupełnił żadnych szczegółów
So far Emilia Węcek has created 63 blog entries.

Dzień chłopaka w grupach wychowawczych

W dniu 29.09.2022 r. wychowankowie grup wychowawczych wraz z opiekunami p.A.Plewińską, p I.Słowińską, p. S.Dybowską oraz p.J.Sobieckim udali się do kręgielni Atlantyda. Wyjście to miało na celu wspólne świętowanie dnia chłopaka. Wszyscy mogli się wykazać umiejętnością gry w kręgle. Oglądając rozgrywkę wychowanków można było zobaczyć wiele emocji im towarzyszących. Nie mogło zabraknąć również życzeń od Samorządu Uczniowskiego oraz prezentów, którymi dziewczynki obdarowały chłopców. Zakończeniem dnia chłopaka była słodka niespodzianka w postaci lodów.

Czytaj dalej >

XX Wrześniowe Spotkania Dzieci i Młodzieży na Wykusie

29 września 2022 r.  uczniowie naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice  uczestniczyli  w XX  Spotkaniach Dzieci i Młodzieży na leśnej polanie na Wykusie. W miejscu gdzie stacjonowały i walczyły Zgrupowania Partyzanckie  pod komendą Jana Piwnika ,,Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego ,,Nurta”. W tym roku to wydarzenie było szczególnie ważne, ponieważ jubileuszowe. Szczególne również dlatego, że objął je swoim patronatem Starosta Powiatu Starachowickiego Pan Piotr Ambroszczyk, a swoją obecnością zaszczycili nas:  wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Pan Sławomir Jama oraz

Czytaj dalej >

Odkrywamy talenty

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy realizuje rządowy program # Laboratoria przyszłości Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby prowadzone w nich zajęcia były  ciekawe dla uczniów, sprzyjały odkrywaniu ich talentów oraz rozwijały zainteresowania.    Celem inicjatywy jest przede wszystkim wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu

Czytaj dalej >

,,Bądźmy bezpieczni. Bezpieczeństwo na drodze’’

Dn.27.09.2022r w naszej Placówce  odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych kl. I-VIII Szkoły Podstawowej z Policjantem z Zespołu do Spraw Profilaktyczno – Społecznych Komendy Powiatowej Policji  w Starachowicach. Spotkanie odbyło się pod hasłem: ,, Bądźmy bezpieczni. Bezpieczeństwo na drodze'’. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo na drogach , czyli jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy ,żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznej. Podczas prelekcji omówione zostały zasady poruszania

Czytaj dalej >

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

28 września w Ośrodku odbyły się wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się osiemnastu kandydatów. Każdy uczeń szkoły mógł oddać głos na specjalnie przygotowanej karcie wyborczej. Nad przebiegiem wyborów oraz dbałością o prawidłowe zliczanie głosów czuwali opiekunowie SU. Największą liczbę głosów otrzymali: Sylwester Kozłowski Amelia Zimnicka Angelika Kowalska Gratulujemy!

Klub Olimpiad Specjalnych ARKA na obozie sportowym w Zakopanem

W dniach 4-14 września 2022 roku w odbył się obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. W przyjaznym sportowcom pensjonacie „Maria” zakwaterowanych było 56 zawodników oraz 14 trenerów i wychowawców z całego województwa świętokrzyskiego. Klub Olimpiad Specjalnych „ARKA” ze Starachowic reprezentowało 10 zawodników: 6 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  i 4 ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Opiekę nad grupą sprawowały panie: Dorota Dziewierz-Wróblewska i Beata Żurowska z SOSW w Starachowicach. Siłownia, piłka

Czytaj dalej >

Zajęcia czytelnicze w Miejskiej Bibliotece Publicznej

19.09.2022 wychowankowie grup wychowawczych pod opieką p. Aliny Plewińskiej oraz p. Sylwii Dybowskiej udali się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wychowankowie wysłuchali pięknego utworu pt „Najwyższa wieża  z książek” który zachęcał do czytania i rozwijał wyobraźnię słuchaczy. Kolejnym elementem zajęć była wspólnie wykonana praca plastyczna, w swojej tematyce odwołująca się do marzeń i fantazji wychowanków. Wizyta umożliwiła przybliżenie zasad funkcjonowania biblioteki oraz rozwijanie kreatywnego myślenia wychowanków.

Czytaj dalej >

XIII Festyn Historyczny „Od Prasłowian do Polaków”

W dniu 15 września 2022 r. na terenie muzealnego Archeoparku odbyła się kolejna edycja festynu historycznego “Od Prasłowian do Polaków”. Impreza organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2022 r. odbywają się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. W tym roku do Muzeum Przyrody i Techniki wybrali się uczniowie klasy I-II przysposabiającej do pracy wraz z wychowawcą panią Beatą Żurowską. W trakcie trwania imprezy zostały zaprezentowane różnorodne stanowiska warsztatowe. Uczestnicy mogli wziąć czynny udział w poznawaniu kolejnych elementów

Czytaj dalej >

Wyjście do KPP w Starachowicach

Dn. 14.09.2022r uczniowie kl. I-IV Szkoły Podstawowej odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Starachowicach. Celem wycieczki było poznanie struktury pracy Policji, zwiedzanie budynku Komendy, oglądanie radiowozu policyjnego oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Podczas wizyty na Komisariacie uczniowie mogli bliżej zapoznać się z pracą Funkcjonariuszy poszczególnych pionów. Uczniowie chętnie i z wielką ciekawością słuchali opowiadań na temat pełnionych przez nich funkcji. Pan Policjant zapoznał dzieci z pracą dyżurnego. Uczniowie mieli możliwość  zobaczyć  dyżurkę , w której Policjanci jako pierwsi przyjmują

Czytaj dalej >

Święto Pieczonego Ziemniaka 2022

Corocznie w naszym ośrodku  odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest...  ziemniak. Wychowankowie poznali historię ziemniaka jak również potrawy, w których to warzywo króluje . Grupy także wzięły udział w grze terenowej z udziałem kartofli .Wspaniałą konkurencją dla wychowanków było wykonanie „Ziemniaka Cudaka”, pomysłowości w pracach nie

Czytaj dalej >

Przejdź do góry